Aktualności

20.09.2014 r.

Sprzedaż jagnięciny!

W związku z dążeniem do poprawy opłacalności hodowli mojego stada Charollais zdecydowałam się na sprzedaż jagnięciny.

Jagnięta do uboju pochodzić będą tylko z naszej hodowli. Zwierzęta będą badane i poddawane ubojowi w legalnie działającym zakładzie. w zależności od zapotrzebowania oraz odległości zainteresowanego istnieje możliwość dowozu mięsa do klienta.

 

13.02.2013 r.

Uruchomiony został podgląd testowy narazie korzystający z naszego słabego łącza Neostrady. Więcej w zakładce Z życia owiec Charollais sheep na innej mojej stronie tu.

Teresa Cieślak

Nazwa mojego gospodarstwa "Jaśkowa Dolina" wywodzi się od imienia mojego męża, którym nazwany został również wysoki wiekowy dąb "Jasiek" rosnący na  wzniesieniu w naszym lesie.

O mnie

Witam na stronie poświęconej mojemu gospodarstwu "Jaśkowa Dolina".

Gospodarstwo rolne posiadam od roku 2005. Powstało na bazie kupionego budynku mieszkalnego,   starej   obory   i   stodoły  oraz   działki  rolnej  o powierzchni  1ha w miejscowości Gruszyny.

Gospodarstwo moje położone jest w północnym rejonie Polski, powiecie bartoszyckim, gminie Górowo Iławeckie. Panuje tu nietypowy mikroklimat charakterystyczny  dla  „Wzgórz Górowskich”.   Jest  zimno,  a suma  opadów  jest  o wiele wyższa niż w pozostałych rejonach Polski. Dlatego bardzo dużo uwagi poświęcamy ociepleniu pomieszczeń owczarni.

W prowadzeniu gospodarstwa pomaga mi małżonek oraz córki.

Zawsze mieszkaliśmy i pracowaliśmy w mieście. Sprzęt jaki wówczas posiadaliśmyw gospodarstwie, to szpadel, grabie oraz motyczki zabrane z ogródka w Górowie. Powoli konstruowaliśmy i remontowaliśmy maszyny rolnicze, na nowe nie było nas stać.

W 2008 roku przenieśliśmy się na stałe do domu za miastem.

Początkowo w moim gospodarstwie hodowałam króliki i kurki. Od 2006 roku rozpoczęła się nasza przygoda z owcami. W ramach projektu „Rozwój hodowli owiec w gospodarstwach rolnych gminy Górowo” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Podpora z funduszy Przedstawicielstwa Fundacji Zagranicznej Heifer Project International otrzymałam stado owiec rasy Charollais (Charollais sheep). Od tego czasu zajmuję się hodowlą owiec tej rasy. Obecnie posiadam stado zarodowo-hodowlane tzw. ojcowskie owiec rasy Charollais. W naszym kraju taki status posiadają tylko dwa stada. Od roku 2010 biorę udział w wystawach zwierząt hodowlanych w Olsztynie.

W moim gospodarstwie produkuję mieszanki zbożowe przeznaczone do karmienia owiec i drobiu. Produkuję także na sprzedaż nasiona łubinu trwałego (lupinus perennis).

 

Zachęcam do zapoznania się z treścią mojej całej strony.

Teresa Cieślak